Śląski Związek Chórów i Orkiestr - ŚZCHiO
śzchio Facebook śzchio Instagram śzchio TIKTOK śzchio YT Drukuj stronę składanie sprawozdań

Wolontariat

Od roku 2023 Śląski Związek Chórów i Orkiestr jest organizacją umożliwiającą realizację wolontariatu (zarówno stałego jak i projektowego) w ramach swojej statutowej działalności, zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Osoby chętne do współpracy zapraszamy do kontaktu oraz zapoznania się z poniższymi ofertami.

Wszyscy wolontariusze wspierani są w działaniach przez doświadczonego koordynatora. Nikt nie zostaje sam z powierzonymi zadaniami, a w ramach każdego zespołu pracują już grupy wolontariuszy. By współpracować w zespole wolontariuszy nie trzeba umieć wszystkiego. Wypisane w szczegółowych informacjach o zespołach elementy to całokształt działań – wielu rzeczy nauczysz się u nas! Możliwa jest praca częściowo zdalna.

Każdy wolontariusz, który zdecyduje się na współpracę i założy konto na stronie Korpusu Solidarności (narodowej organizacji zajmującej się wolontariatem - https://sow.korpussolidarnosci.gov.pl/pl/home), a dalej odpowie na umieszczone tam ogłoszenie o wolontariacie naszego Związku, po akceptacji przez koordynatora, będzie mógł korzystać z licznych zaplanowanych benefitów, m.in zniżek do instytucji kultury, restauracji, ośrodków sportu.

Wolontariusze współpracujący z ŚZChiO czynią to w oparciu o stosowną umowę.

Wzór umowy o wolontariat

© 2019-2024 by ŚZChiO ZG Katowice. Realizacja 3W Serwisy Informacyjne