Śpiewak Śląski to najstarszy (i jedyny) w Polsce kwartalnik poświęcony działalności chórów amatorskich. Ukazuje się od 1920. Wychodził w latach 1920-1947, a po długiej przerwie od 1985 do dnia dzisiejszego. Dokumentuje bogatą działalność społecznego ruchu muzycznego.
W tej zakładce dostępne są tylko numery archiwalne. Bieżące numery dostępne są w prenumeracie, którą mogą zamawiać nie tylko chóry i orkiestry związkowe, ale również inne instytucje oraz osoby fizyczne.
Dochód ze sprzedaży Śpiewaka Śląskiego jest przeznaczany w całości na działalność Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr.
Tematem numeru jest 45-lecie Zabrzańskiego Chóru Młodzieżowego Resonans con Tutti. W numerze 2016/2 m.in.: felieton "A moje westchnienia stały się chórem słowików ", relacja z VII Przeglądu Chórów Okręgu Tarnogórskiego ŚZChiO, "Kij w mrowisko, czyli niewesołe refleksje zjazdowego bywalca" i inne ciekawe materiały
Tematem numeru jest Feliks Nowowiejski - patron roku 2016, któremu chóry to i owo zawdzięczają. Oznacza to, że powinny przypomnieć sobie Jego utwory i włączać je do programów koncertowych. W wydaniu bieżącym prócz kroniki wydarzeń i ciekawostek z przeszłości ruchu chóralnego znajdują się też materiały nadsyłane przez poszczególne zespoły.