śzchio fb składanie sprawozdań

Zaproszenie na koncert z okazji XX-lecia Chóru FERMATA

XX-lecie Chóru FERMATA 8 listopada 2019 r. o godz. 16 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko w Katowicach - Piotrowicach, ul. Fredry 26.

KRÓTKA HISTORIA 

Chór powstał w Parafii Świętej Rodziny w marcu 1999 roku. Od listopada 2000 roku działa przy Miejskim Domu Kultury w Piotrowicach. Chórem na przestrzeni dziesięciu lat dyrygowali: Renata Dołęga, Adam Kawa, Anna Matuszewska oraz Jerzy Imieło. 

REPERTUAR 

Chór w swoim repertuarze ma przede wszystkim pieśni kościelne, które wykonuje podczas mszy oraz nabożeństw. Często uświetnia swym śpiewem uroczystości ślubne. Bogaty repertuar nie zamyka się jednak tylko w śpiewach liturgicznych. Chór wykonuje także pieśni ludowe, patriotyczne a nawet utwory operetkowe, klasyczne oraz gospel. 

WYSTĘPY 
 

Chór Fermata występuje w tak Polsce jak i poza granicami kraju. Brał udział w licznych festiwalach i konkursach (m.in. festiwalu Chórów w Częstochowie, Jastrzębiu Zdroju, i Raciborzu; festiwalu Pieśni Maryjnych "Magnificat"; "Trojoku Śląskim"; "Tyskich Wieczorach Kolędowych") niejednokrotnie zdobywając nagrody i wyróżnienia. Śpiewał na festynach, w bibliotekach, w chorzowskim Skansenie. Został także zaproszony do wystąpienia w programie telewizyjnym "Europa da się lubić". 

FERMATA DZIŚ 

 

Obecnie Chórem dyryguje Magdalena Pilarczyk. Próby odbywają się w każdą środę o godzinie 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Katowicach-Piotrowicach przy ul. Gen. Jankego 136. 
 

Powrót do listy
© 2019 by ŚZChiO ZG Katowice. Realizacja 3W Serwisy Informacyjne