śzchio fb składanie sprawozdań

Możliwości strony

CZĘŚĆ "ZWIĄZKOWA" - ZESPOŁY I SPRAWOZDANIA

Do tej pory w internecie nie istniała aktualna lista chórów zrzeszonych w Związku. Obecnie najbardziej aktualna lista jest właśnie na naszej stronie, a jest ona generowana z bazy danych umieszczonej w serwisie. Listę można sortować i przeszukiwać w dowolny sposób, klikając na kolumny tabeli, a najciekawsze jest to, że każdy chór może samodzielnie aktualizować informacje na swój temat oraz składać roczne sprawozdania, które do tej pory były przesyłane do Związku w formie papierowej, a w najlepszym razie - w Excelu lub w Wordzie. Ze sprawozdań tych automatycznie generują się statystyki, które na razie są niewidoczne publicznie.

W serwisie tym każdy chór może się zalogować za pomocą numeru telefonu uprawnionej do tego osoby (dane te ustala sekretariat). Hasło przychodzi SMSem na ten właśnie numer telefonu, co załatwia jednocześnie i autoryzację użytkowników, i kwestię zapominania hasła. 

Aby kompleksowo wdrożyć to rozwiązanie, będą się odbywały szkolenia dla zespołów. 

INTEGRACJA Z PORTALEM CHÓRTOWNIA

Na naszej stronie zostało zastosowane rozwiązanie mające na celu oszczędność czasu poprzez wielokrotne wykorzystanie RAZ WPROWADZONYCH danych w różnych kanałach informacji. Miejscem, gdzie informacje są publikowane po raz pierwszy jest strona internetowa. W panelu administracyjnym jest możliwość automatycznego wstawienia informacji do portalu Chórtownia przez API, po ewentualnym uzupełnieniu informacji wymaganych przez portal. Opublikowany na stronie materiał bardzo łatwo można udostępnić na facebooku, twitterze lub w innych mediach społecznościowych posiadanych przez chór.

Warunkiem korzystania z tej funkcjonalności jest:

  • uzyskanie klucza API od portalu Chórtownia, wydawanego przez administratora portalu
  • wskazanie użytkownika portalu Chórtownia, w którego imieniu będą publikowane materiały ze strony w portalu (założenie konta w Chórtowni jest bezpłatne)

Takie podejście w dużym stopniu rozwiązuje problem konieczności rozpowszechniania informacji o koncercie lub festiwalu, który organizuje dany chór lub inna instytucja: zwykle trzeba umieszczać zapowiedzi i plakaty w wielu różnych miejscach, co zajmuje bardzo dużo czasu. Wpisywanie po kilka razy tych samych informacji jest żmudne i w efekcie często informacje nie są umieszczane na czas w odpowiednich miejscach, co odbija się na frekwencji na koncertach. 

Podobnymi rozwiązaniami dysponują już trzy chóry: Akademicki Zespół Muzyczny Politechniki Śląskiej, Chór Mieszany Klaster oraz Zabrzański Młodzieżowy Chór "Resonans con Tutti" im. N.G. Kroczka

Pomysłodawcą i realizatorką tego projektu jest Justyna Dziuma (tel. 507075679, ten numer to również messenger lub whatsapp), która chętnie udzieli chórom dodatkowych informacji.

Powrót do listy
© 2019 by ŚZChiO ZG Katowice. Realizacja 3W Serwisy Informacyjne