śzchio fb składanie sprawozdań

Chór w czasie kwarantanny

Zastanawiacie się, co może robić chór w czasie kwarantanny, gdy nie ma prób? Można naprawdę dobrze wykorzystać ten czas!

Lepiej zapobiegać, niż leczyć, więc decyzja o odwołaniu wszelkich prób i koncertów jest jak najbardziej słuszna. Dobra wiadomość jest taka, że czas ten nie musi być stracony i można - ba! należy! - go dobrze wykorzystać. Oto, co można robić: 

1. Powtarzać samodzielnie repertuar 

Część chórów przygotowuje tzw. samouczki do samodzielnego opanowania repertuaru, ale jest też dużo samouczków w sieci, np. w serwisach Youtube czy Soundcloud. Oczywiście trzeba trochę poszukać, ale klasyczne evergreeny na pewno się znajdą. Można też poprosić kolegę lub koleżankę z głosu o nagranie głosem fragmentu utworu, z którym mamy problem i wysłanie nagrania przez telefon. Bardzo prosto robi się to w Whatsappie, Viberze lub nawet Messengerze. Tym sposobem, gdy zakończy się kwarantanna, będziemy lepiej przygotowani do próby i w efekcie wszystko pójdzie szybciej, sprawniej i na lepszym poziomie (bo wreszcie wszyscy będą umieli wszystkie dźwięki ;)) ).

2. Planować nowy repertuar

Wszyscy zwalniamy tempo, dyrygenci i rady artystyczne też. Będzie zatem czas na zastanowienie się nad poszerzeniem lub wymianą repertuaru. To można przedyskutować telefonicznie lub przez internet, przygotować nuty i rozesłać je chórzystom mailem, zaopatrując ich... Cały tekst znajduje się pod adresem https://chortownia.org/index.php?vaction=newsy&nid=7325&jezyk=1

Powrót do listy
© 2019 by ŚZChiO ZG Katowice. Realizacja 3W Serwisy Informacyjne